Drobečková navigace

Novinky

 • Spolek Fakt-Um se zůčastil pracovní skupiny MAS Blaník

  Ve čtvrtek 23. 3. se Spolek Fakt-Um účastnil pracovní skupiny pro kulturní, spolkovou a zájmovou činnost na území MAS Blaník. Náplní setkání byla zejména společná aktualizace SWOT analýzy.

 • 2. Výstava řemesel - TA UMÍ TO A TEN ZAS TOHLE

  Navzdory současné situace a vládním nařízením, intenzivně pracujeme na přípravách 2. výstavy řemesel TA UMÍ TO A TEN ZAS TOHLE. Výstava se bude konat celé 3 měsíce, konkrétně od 1. 6. od 29. 8. na zámku ve Vlašimi. Těšit se můžete na 16 řemesel, 16 vystavujících, hrací koutek pro nejmenší, Blanickou pátrací hru pro větší děti i rodiče, řemeslné hrátky a ukázky některých řemesel. A to není všechno! V sobotu 3. 7. se uskuteční v rámci výstavy Řemeslný jarmark, a to na nádvoří vlašimského zámku. Je toho opravdu hodně. Postupně vás budeme informovat o novinkách a detailech celé výstavy. Teď už jen věřit, že se výstava uskuteční za přijatelných podmínek. Držte nám palce.

 • Květinový den - Výtvarná soutěž pro děti

  Spolek FAKT-UM ve spolupráci se správou Kláštera Sázava vyhlásil výtvarnou soutěž na téma „Patroni české země sv. Ludmila, sv. Anežka, sv. Václav, sv. Vojtěch, sv. Prokop“. Je určena pro výtvarníky od tří do 18 let a pro dětské kolektivy. Více informací naleznete v sekci Akce

 • Spolek Fakt-Um získal Cenu Ď

  Spolek Fakt-Um získal Cenu Středočeského kraje. Krajské kolo proběhlo v galerii Vavrys 15. 9. Národní památkový ústav – správa kláštera v Sázavě nás nominovala na Cenu Ď. Cenu převzala Martina Štědrová s Klárou Franc Vavříkovou Celostátní kolo mělo proběhnout 10. 10., ale bylo bohužel zrušeno kvůli pandemickým opatřením.

 • Zápis z oficální schůze

  Právě byl zveřejněn Zápis z oficiální schůze Spolku Fakt-Um, která proběhla 31. 10. 2020

 • Podblanický kreativní jarmark

  Po dlouhých úvahách a s velkou lítostí vám všem oznamujeme, že z důvodu přísných omezení a nejistoty, musíme zrušit letošní ročník Podblanického kreativního jarmarku ve Vlašimi, který byl naplánovaný na sobotu 21. 11. 2020. Naviděnou v lepších časech.

 • Současná situace

  Díky současné situaci s Covid19 na podzim, zimu ani brzké jaro neplánujeme žádné prodejní akce ani řemeslné kurzy. Věříme ale, že vše se v dobré obrátí. O nových plánech vás budeme informovat.

 • Výroční schůze 2020

  Letošní schůze proběhne online přes Whatsapp video tuto sobotu 31. 10. v 17 hodin. Kdyby měl kdokoliv zájem se schůze zůčastnit, zašlete nám zprávu.